Пульмонологічне відділення

Avatar

Смоляний Олександр Павлович

Завідуючий відділенням пульмонології. Лікар пульмонолог вищої категорії. Обласний позаштатний спеціаліст з пульмонології

Cover

Пріоритетними напрямками роботи відділення у останні 5 років можна вважати впровадження нових стандартів діагностики і лікування захворювань органів дихання, інтеграцію в діагностичний алгоритм компʼютерної томографії, ядерно-магнитного резонансу і функціональних досліджень, введення в практику сучасних методів діагностики і лікування алергії

Про відділення

На початковому етапі функціонування відділення надавало спеціалізовану допомогу пацієнтам з гнійно-запальними захворюваннями (пневмонії, плеврити, бронхоектатична хвороба, абсцеси легень), бронхіальною астмою, хронічним обструктивним захворюванням легень.

В цей період фахівцями пульмонологічного відділення був розроблений метод лікування хронічних запальних бронхообструктивних захворювань за допомогою ендотрахеальної санації. Вперше використовувалася місцева дія кортикостероїдів на запалену слизову бронхів. Була розроблена також методика трансторакальної катетеризації абсцесів легень, що дозволило значно покращити ефективність лікування даної нозології.

В  подальшому Смоляним О.П. та лікарями пуль монологічного відділення впроваджена в практику сучасна методика використання інгаляційних кортикостероїдів, що відповідає світовим стандартам лікування бронхообструктивних захворювань.

У звʼязку зі змінами у структурі захворюваності і появою нових підходів до лікування в 2002 році була проведена реорганізація, внаслідок якої було відкрито Обласний алергологічний центр на базі пуль монологічного відділення.

Пріоритетними напрямками роботи відділення у останні 5 років можна вважати впровадження нових стандартів діагностики і лікування захворювань органів дихання, інтеграцію в діагностичний алгоритм компʼютерної томографії, ядерно-магнитного резонансу і функціональних досліджень, введення в практику сучасних методів діагностики і лікування алергії.

Відділення є постійною базою впровадження нових методик обстеження і лікування. Також є базою програм лояльності і соціальних програм для пацієнтів. Лікарями пуль монологічного відділення, як базового центру пульмонологічної та алергологічної служби регіону, проводиться активна організаційно-методична робота, видаються методичні рекомендації з лікування і діагностики основних нозологічних форм, регулярно проводяться науково-практичні конференції, виїздні семінари, тренінги для лікарів районних ЛПЗ області. Лікарі приймають активну участь у медичних міжнародних конференціях і симпозіумах.

Пульмонологічне відділення ООКЛПульмонологічне відділення ООКЛПульмонологічне відділення ООКЛПульмонологічне відділення ООКЛПульмонологічне відділення ООКЛПульмонологічне відділення ООКЛПульмонологічне відділення ООКЛПульмонологічне відділення ООКЛ

Лікарі відділення