Відділення нефрології

Avatar

Косован Наталія Анатоліївна

Завідувач відділення нефрології

Cover

Відділення нефрології є клінічною базою для кафедри урології та нефрології ОНМУ. Серед головних напрямків спільної науково-практичної роботи кафедри і відділення нефрології є діагностика і лікування інфекційно-запальних захворювань нирок, діабетичної нефропатії (діабетичної хвороби нирок),патологіі нирок вагітних, ведення хворих з кардіо-ренальним синдромом, аутоімуні порушення.

Про відділення

Відділення нефрології ООКЛ

Відділення нефрології засноване в 1975році у складі уронефрологічного відділення Обласної клінічної лікарні. В 1983році, на новій базі ОКЛ розгорнуто відділення нефрології та гемодіалізу. В 1997році відкрито відділення трансплантації. З цього часу відділення нефрології функціонує як самостійний спеціалізований підрозділ КУ ООКЛ. На сьогоднішній день, це є єдине відділення для надання спеціалізованої допомоги хворим нефрологічного профілю на півдні України, де надається якісна і кваліфікована медична допомога хворим на Хронічну хворобу нирок. Щорічно у відділенні проходять обстеження і лікування близько 900 пацієнтів.

Відділення нефрології є клінічною базою для кафедри урології та нефрології ОНМУ.

Серед головних напрямків спільної науково-практичної роботи кафедри і відділення нефрології є діагностика і лікування інфекційно-запальних захворювань нирок, діабетичної нефропатії (діабетичної хвороби нирок),патологіі нирок вагітних, ведення хворих з кардіо-ренальним синдромом, аутоімуні порушення.

До 2006 року відділенням керувала Боровська Маргарита Миколаївна. З 2006р. і по теперішній час відділенням завідує Косован Наталія Анатоліївна – головний позаштатний нефролог УОЗ ОДА, заслужений лікар України.

 Ординатори відділення нефрології: - Цебевська Тетяна Володимирівна - Замкова Юлія Григорівна. Лікарі-нефрологи, які забезпечують не тільки обстеження і лікування пацієнтів в умовах стаціонару, а й надають консультативну допомогу пацієнтам інших відділень лікарні та пацієнтам поліклініки.

З 2006 року на базі нефрологічного відділення КУ ООКЛ проводиться робота над складанням Національного і регіонального реєстру хворих з Хронічною хворобою нирок (ХХН), з метою створення діючої системи диспансерного спостереження, обстеження і лікування хворих з нирковою патологією.

 

Напрямки роботи нефрологічного відділення

Для діагностики патологій нирок використовуються:

Для лікування хворих нефрологічного профілю використовуються всі сучасні методики лікування, включаючи пульс-терапію кортикостероїдами та цитостатиками високого дозування.

Лікарі відділення проводять лекційну та семінарську роботу з районами області за допомогою засобів телемедицини, а також надають кваліфіковану консультативну і лікувальну допомогу.

Лікарі відділення нефрології постійно підвищують свій професійний рівень на кафедрі нефрології на базах Національної медичної академії післядипломного навчання імені П.Л.Шупипка та в Запорізькій Медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.

 

Відділення нефрології ООКЛ