Відділення ортопедії та травматології

Avatar

Полівода Олександр Миколайович

Лікар-травматолог вищої категорії. Керівник центру "Патології суглобів та ендопротезування" ООКЛ

Cover

Відділення ортопедії та травматології в м. Одесі створене на базі клініки патології суглобів и ендопротезування Українського НДІ Морської медицини ( "лікарня водніків"), де починаючі з 1997 року професор Полівода Олександр Миколайович разом з провідніми фахівцямі України та Німеччини (професор Рибачук О.І., Діль К. та доцентом Зибель Т.) почав Вперше на Півдні України широко впроваджувати сучасні технології ендопротезування колінного и тазостегнового суглобів.

Завідуючий відділенням

Майбутній лікар у третьому поколінні, Поливода Олександр Миколайович народився в 1955 р в Харкові. Після закінчення школи вирішив піти по стопах батька і стати травматологом. У 1978 році закінчив Запорізький медичний інститут за спеціальністю «лікувальна справа» з відзнакою.

Перший трудовий досвід почався в міській лікарні № 9 в місті Запоріжжя лікарем-травматологом лікарні. У 1984 році захистив кандидатську дисертацію по темі «Кісткова аутопластика зони медіального зламу шийки стегнової кістки в поєднанні з металлоостеосинтез тріхлопастним цвяхом».

З 1984 по 1991 рік Поливода Олександр Миколайович працював асистентом. З 1993 р - доцентом на кафедрі травматології та ортопедії Запорізького інституту удосконалення лікарів. У 1993-му в Києві захистив докторську дисертацію по темі «Комплексне лікування хворих з внутрішньо-суглобовими переломами кісток нижніх кінцівок». Потім в 1994 році приїхав до Одеси.

У 1995 році призначений головним науковим співробітником Українського НДІ медичної реабілітації та курортології, і в цьому ж році - завідувачем травматологічного відділення Чорноморської центральної басейнової клінічної лікарні Одеси.

З 1997 року Поливода Олександр Миколайович є професором кафедри морської медицини і загальної гігієни Одеського державного медичного університету. Починаючи з 2004 року по теперішній час — завідуючий відділенням ортопедії та травматології Одеської обласної клінічної лікарні і головний травматолог управління охорони здоров'я Одеської обласної державної адміністрації.

З 2008 року обіймає посаду професора кафедри травматології та ортопедії ОНМедУ.

Є активним членом правління Асоціації ортопедів-травматологів Одеської області, а з 2010 р - член SICOT.

Полівода Олександр Миколайович

 

Про відділення

Отделение Травматологии и эндопротезирования ООКБ

Відділення ортопедії та травматології в м. Одесі створене на базі клініки патології суглобів и ендопротезування Українського НДІ Морської медицини ( "лікарня водніків"), де починаючі з 1997 року професор Полівода Олександр Миколайович разом з провідніми фахівцямі України та Німеччини (професор Рибачук О.І., Діль К. та доцентом Зибель Т.) почав Вперше на Півдні України широко впроваджувати сучасні технології ендопротезування колінного и тазостегнового суглобів. За минулі 10 років у відділенні виконано більше 500 операцій ендопротезування кульшових и колінніх суглобів.

За минулі 10 років у відділенні виконано більше 500 операцій ендопротезування кульшових і колінних суглобів. Кільком десяткам пацієнтів виконано двостороннє ендопротезування (правого і лівого) тазостегнового або колінного суглобів (причому, у хворих де були свідчення, виконувалося одномоментне ендопротезування обох суглобів в ході однієї операції), а також послідовне ендопротезування кульшових і колінних суглобів у одного пацієнта.

На теперішній час відділення під керівництвом професора Поліводи Олександра Миколайовича отримало нові можливості свого подальшого розвитку:

 • Є програма бюджетного фінансування деяких проблем ендопротезування;
 • Істотно розширено показання до операції у хворих з важкою супутньою патологією в тому числі похилого та старечого віку (у зв'язку з наявністю сучасної клініко-діагностичної бази в ОКБ, наявністю найпотужнішого реанімаційного відділення і найбільш кваліфікованих лікарів-фахівців будь-якого профілю медицини);
 • є ендоскопічна стійка з набором сучасного обладнання, яка дозволяє виконувати операції на суглобах з мінімальними хірургічними доступами з використанням артроскопічного інструментарія;
 • створено унікальний операційний блок спеціально для операцій ендопротезування, який відповідає високим міжнародним стандартам санітарно-гігієнічних норм для операцій з імплантації штучних суглобів;
 • Відділення оснащено оригінальними наборами інструментарію для встановлення ендопротезів і комплектами імплантатів для ендопротезування колінного і тазостегнового суглобів провідних зарубіжних фірм-виробників: Biomet, Stryker, Zimmer, De Puy, W.Link.

Операції та реабілітація

У відділенні проводяться наступні види хірургічних операцій:

  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (передпліччя)
  • Хірургічні операції на ключиці
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (плече)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (кисть і променезап'ястковий суглоб)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (лікоть)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (таз і тазостегновий суглоб)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (стегно)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (колінний суглоб)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (гомілка)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (гомілковостопний суглоб)
  • Хірургічні операції на кістках і суглобах (стопа)
  • Хірургічні операції на хребті (спонділосінтез)
  • Хірургічні операції на хребті (артродез)
  • Хірургічні операції (пластика хребця, нерва)
 • Хірургічні операції (видалення фіксаторів, сторонніх тіл, малих новоутворень)
 • Артроскопічні операції на колінному суглобі
 • Артроскопічні операції на плечовому суглобі
 • Методи екстракорпоральної корекції

Операції на кістково-суглобової системи

 • Артропластика суглобів і різні види артродеза
 • Коригуючі остеотомії
 • Оперативне лікування за методикою Ілізарова
 • Остеосинтез із застосуванням високотехнологічних сучасних методів лікування
 • Реконструктивні операції на кисті з застосуванням мікрохірургічної техніки
 • Реконструктивні операції на стопі із застосуванням мікрохірургічної техніки
 • Шов, пластика сухожиль, операція теноліза
 • Ендопротезування суглобів

 

Лабораторні дослідження

Полівода Олександр Миколайович

Лабораторні дослідження здійснюються на базі Одеської обласної клінічної лікарні. Довідки та запис за телефоном: (067) 484 24 73, щодня з 9.00 до 16.00, крім суботи та неділі.

Про лабораторію

Клініко-діагностична лабораторія боотніци, оснащена сучасним обладнанням провідних світових виробників, проводить лабораторні дослідження, які мають високу аналітичну та діагностичну надійність.

Забір крові з вени здійснюється за сучасною технологією в закриті одноразові системи, без контакту з повітрям і зовнішнім середовищем, що забезпечує гарантовану безпеку персоналу і пацієнтів. Для забору капілярної крові використовуються одноразові ланцети і мікропробіркі BD Microtainer. & Nbsp; Це дозволяє зробити процедуру взяття крові безболісною і безпечною, а результати досліджень - точними і достовірними.

Використання для лабораторних досліджень автоматизованого обладнання нового покоління та тест-систем світових лідерів дозволяє використовувати мінімальний обсяг крові для отримання якісних результатів в максимально стислі терміни.

Це значно скорочує час очікування результатів (для більшості тестів -1 годину з моменту доставки матеріалу в лабораторію).

Велика увага лабораторія приділяє контролю якості лабораторних досліджень. Крім щоденного внутрішнього контролю в лабораторії здійснюється зовнішня оцінка якості.

Консультації та контакти

 

Консультації проводяться в Одеській обласній лікарні ортопедо-травматологічному відділення для встановлення діагнозу і планування подальшого лікування. Під час прийому за показаннями здійснюється відбір пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування в Центрі.   Прийом пацієнтів проводиться щодня з 9 до 16 год (крім суботи, неділі та святкових днів) за попереднім записом: за телефонами:

Полівода Олександр Миколайович: +38(067) 484-24-73

Консультативний прийом ведуть фахівці Центру за такими спеціальностями: травматолог-ортопед, вертебролог. Всі фахівці мають великий практичний досвід діагностики та лікування профільної патології опорно-рухового апарату.
За підсумками консультативного прийому, Ви отримаєте необхідні роз'яснення щодо захворювання, методикою і термінів лікування, при необхідності оперативного лікування - порядку госпіталізації в клінічні відділення Центру. За свідченнями, Ви можете пройти необхідне додаткове обстеження. Після проведеного лікування у відділеннях Центру фахівці ведуть контрольні огляди і диспансерне спостереження за ходом відновлення, подальшим станом пацієнта.

Консультативний прийом хворих здійснюється безкоштовно.

Для отримання більш детальної консультації необхідно мати при собі:

 • напрямок лікуючого лікаря (довільна форма) (при наявності);
 • паспорт;
 • довідка про інвалідність (при наявності);
 • медична карта амбулаторного пацієнта (при наявності);
 • результати діагностичних обстежень (при наявності);
 • рентгенограми (при наявності).
Більш детальну інформацію про відділення, послуги та лікарів можна отримати на офіційному веб-ресурсі центру та сайті професора Поліводи Олександра Миколайовича:
Отделение Травматологии и эндопротезирования ООКБОтделение Травматологии и эндопротезирования ООКБОтделение Травматологии и эндопротезирования ООКБОтделение Травматологии и эндопротезирования ООКБ

Лікарі відділення