Старт роботи сучасного телемедичного центру Одеськой області

April 04, 2019

Одеський Обласний Центр Телемедицини. Запуск

1 квітня 2019 року була почата робота нового Одеського Обласного Центру Телемедицини на базі Одеської Обласної Клінічної Лікарні. Після масштабних ремонтних робіт та перебудови приміщень співробітники телемедичного центру почали активну роботу за впровадженням телемедицини у Одеській області.

Першоочередна задача телемедичного центру - об'єднання усіх видів медичної допомоги, фельдшерів, сімейних лікарів у районах, ЦРЛ і обласних центрах Одеської області за допомогою телемедичної мережі, що дає змогу швидко та ефективно надавати медичну допомогу пацієнтам на відстані.

Раніше усі фельдшера районів Одеської області отримали мобільно-діагностичні комплекси для телемедицини. Ці набори укомплектовані планшетами, за допомогою яких йде миттєвий обмін інформацією між лікарями та телемедичні консультації в режимі он-лайн, а також необхідним обладнанням для виконання експрес-досліджень на місці: стетоскопи, спірографи, пульсоксиметри, зняття ЕКГ тощо. Обладнання приєднується до спеціального планшету, отримані дані обробляються спеціальною програмою, що встановлена на планшеті. Усі ці оброблені дані додаються до електронної карти пацієнта, з якою працює сімейний лікар. І вже сімейний лікар, маючи усі дані обстеження пацієнта у електронному виді, вирішує необхідність проведення он-лайн консультації з вузьким спеціалістом з ЦРЛ або обласної лкарні.

Також для цієї мети була створена спеціальна он-лайн програма для ведення електронної карти пацієнта у окремому власному он-лайн кабінеті сімейного лікаря та проведення консультацій у телемедичній мережі.

Система телемедицини вперше започаткувала Одеська область на базі ООКЛ.

Що таке телемедицина?

Телемедицина – це метод надання послуг з медичного обслуговування пацієнтів, які перебувають в важкодоступних і територіально віддалених від організацій охорони здоров’я регіонах. Телемедицина реалізована на основі розробки і впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

Мета телемедицини – надання будь-якій людині, незалежно від її місцезнаходження, медичної допомоги в необхідному обсязі й в актуальний термін.
Предмет телемедицини – обмін за допомогою телекомунікацій і комп’ютерних технологій всіма видами медичної інформації між віддаленими пунктами. При цьому даний процес обміну характеризується видом переданої інформації й способом її передачі.

Функції телемедицини – клінічні, організаційно-адміністративні, превентивні, навчальні, наукові.

Основні напрямки телемедицини:

  • телемедичні консультації;
  • телеосвіта (всілякі матеріали, включаючи лекції на сайтах навчальних закладів та інших в інтернеті, проведення наукових конференцій з трансляцією через Інтернет та ін.)
  • дистанційні медичні маніпуляції за допомогою медичних маніпуляторів та роботів.

 Більше інформації: Сайт Одеського Обласного Центру Телемедицини

Одеський обласний центр телемедицини. ЗапускОдеський обласний центр телемедицини. Запуск Одеський обласний центр телемедицини. Запуск
Одеський обласний центр телемедицини. ЗапускОдеський обласний центр телемедицини. Запуск

Адміністратор сайту ООКЛ