На початковому етапі функціонування відділення пульмонології надавало спеціалізовану допомогу пацієнтам з гнійно-запальними захворюваннями (пневмонії, плеврити, бронхоектатична хвороба, абсцеси легенів), бронхіальною астмою, хронічними обструктивними захворюваннями. В цей період фахівцями ВП був розроблений метод лікування хронічних запальних бронхо- обструктивних захворювань за допомогою ендотрахеальної санації. Вперше використовувалася місцева дія кортикостероїдів на запалену слизисту оболонку бронхів. Була розроблена також трансторакальна катетеризація абсцесів легень, що дозволило значно підвищити ефективність лікування даної нозології.
В подальшому Смоляной А.П. з командою впровадив у практику використання інгаляційних кортикостероїдів, що можна вважати ефективним продовженням роботи відділення у напрямку використання топічних кортикостероїдів при хронічних запальних бронхо-обструктивних захворюваннях.
У зв’язку зі змінами у структурі захворюваності і появою нових підходів до лікування, в 2002 р. була проведена реорганізація ВП, в результаті якої до складу відділення ввели алергологічні ліжка. Пріоритетними напрямками роботи відділення у останні 5 років можна вважати впровадження нових стандартів діагностики і лікування захворювань органів дихання, інтеграцію в діагностичний алгоритм комп’ютерної томографії, ядерно-магнітного резонансу, визначення дифузійної здатності легень, впровадження методики лікування пацієнтів з синдромом гіпопное-апное сну, і функціональних досліджень, введення в практику сучасних методів діагностики і лікування алергії.
Відділення пульмонології було основною базою лікування пацієнтів з короновірусною хворобою під час пандемії 2019-2023 рр.
Відділення є постійною базою проведення клінічних досліджень лікарських засобів, затверджених Фармкомітетом МОЗ України.
Лікарями ВП, як базового експертного центру пульмонологічної служби регіону, проводиться активна організаційно-методична робота, видаються методичні рекомендації по лікуванню і діагностиці основних нозологічних форм, регулярно проводяться науково-практичні конференції, виїздні семінари для колег районних ЛПЗ області.
Виклик сьогодення – це війна з рашистськими окупантами. Наші лікарі змінили білий халат на військову форму і захищають Україну в лавах ЗСУ. Ми пишаємося нашим колегою, к.м.н., пульмонологом, кардіологом, доцентом кафедри внутрішньої медицини №1 Чернявським Віктором Генадійовичем, який наразі є керівником евакуаційного підрозділу і рятує життя воїнів на передовій.
За 40 років трудової біографії пульмонологічного відділення у його палатах стаціонарно проліковано більш 35 тисяч пацієнтів. Співробітники ВП проводять наукову роботу, беруть участь у медичних конференціях і міжнародних симпозіумах.
ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ ПУЛЬМОНОЛОГІЇ
Академіка Заболотного 26/32
(080) 033-85-32
Всі дзвінки безкоштовно
ookb@ukr.net
©2023 КНП ООКЛ