ІНТЕРВЕНЦІЙНА РАДІОЛОГІЯ

     Відділення інтервенційної серцево-судинної радіології відкрито в 2003 році, на той момент у складі відділення знаходилась  одна рентген-операційна. В 2009 році у зв’язку з активним розвитком декількох напрямків було відокремлено два підрозділи: Відділення інтервенційної радіології на першому поверсі та Відділення інтервенційної кардіології на другому поверсі. 

     З 2016 року відділення інтервенційної кардіології функціонує як ліжкове відділення, у складі якого знаходяться: дві рентген-операційні із сучасними стаціонарними ангіографічними системами, виробник компанія «Philips», блок інтенсивної терапії  на 8 ліжок, 15 палатних ліжок для ранньої реабілітації,  телеметричний комплекс « UNET ».

     Відділення функціонує в цілодобовому режимі 24/7, основним завданням є надання планової та ургентної високотехнологічної малоінвазивної допомоги хворим з різними серцево-судинними захворюваннями. На базі відділення створено обласний реперфузійний центр для надання допомоги хворим з гострим коронарним синдромом. З цією метою активно використовуються телеметричні технології. В середньому за рік проводиться 1000-1300 консультацій, щорічно на базі відділення лікуються від 900-1400 пацієнтів з різними формами гострого коронарного синдрому. Проводяться складні втручання з приводу інфаркту міокарда  в рамках терапевтичного вікна. Відділення інтервенційної кардіології є провідним закладом з надання екстреної медичної допомоги при інфаркті міокарда в Одеському регіоні . Щорічно  проводиться близько 800 стентувань. З 2012 року впровадженні технології лікування вазо-ренальної гіпертензії, ендоваскулярні втручання з приводу захворювань черевного та грудного відділу аорти. З 2017 року активно впровадженні різні методи лікування цереброваскулярних  захворювань.

     В 2019 році була впроваджена програма ендоваскулярного лікування ішемічного та геморагічного інсульту, проводяться втручання тромбоаспірації та тромбоекстракції судин головного мозку, стентування брахіоцефальних артерій, емболізація внутрішніх мозкових аневризм. Завдяки малоінвазивним методикам лікування досягнуто найменшого рівня ускладнень. В 2020 році були проведені перші операції з приводу ендоваскулярної імплантації аортального клапану « TAVI». Активно використовуються медичні технології з лікування критичної ішемії  нижніх кінцівок, включаючи гібридні втручання сумісно з судинними хірургами.

     З 2022 року було впроваджено оперативні втручання з виключення великих мозкових аневризм з використанням високотехнологічних потік відхиляючих стендів. На поточний рік продовжено  програму лікування при патології аортального клапану. 

     Відділення інтервенційної серцево-судинної та нейроваскулярної радіології (з рентген хірургічним блоком) є дуже важливим  для надання планової та ургентної  високоспеціалізованої медичної допомоги пацієнтам з серцево-судинними  та мозково-судинними захворюваннями.

Колісник Володимир Олександрович

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ ІНТЕРВЕНЦІЙНОЇ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ РАДІОЛОГІЇ