Рік Відкриття відділення – 1944.
До 1944 року травматологічна допомога пацієнтам міста та області надавалася в хірургічному відділенні Нової міської лікарні, яка потім кілька разів змінювала назву. Влітку 1920 р. замість Нової міської лікарні вона стала іменуватися “Вторая Совнарболь» абревіатура розшифровується, як« Радянська народна лікарня »). У 1922 р. – отримала найменування «Одеська губернська лікарня »), в 1925 р. – «Одеська окружна лікарня» і, нарешті, в 1934 р. – «Одеська обласна лікарня».
В усі періоді історії травматологічного відділення його очолювалі професіонали, відомі вчені ї талановіті організаторі.
Завідувачами відділенням з 1944 р. по 1955 р. був Верещяковскій І.І., з 1955р. по 1960 Іванова А.С.
У 1961 р. по 1967р. завідував ортопедо-травматологічним відділенням професор Чабаненко В.Д., під його керівництвом були вперше застосовані хірургічні методи лікування переломів тазу і операції на кульшовому суглобі. З 1967 по 1984 рр.. відділенням завідував Калашников Г.П., який вперше застосував у відділенні оперативне лікування сколіозів у підлітків, лікування псевдоартрозів довгих трубчастих кісток. З 1985 по 1998 рр.. на чолі відділення був Білик С.І. широко впроваджуючи і використовуючи сучасні методи лікування переломів апаратами зовнішньої фіксації, а також подовження кінцівок за допомогою апарату Ілізарова. Ним був створений і широко застосований на практиці апарат Білика-Тернового для лікування закритих, застарілих переломо-вивихів у гомілковостопному суглобі. З 1999 по 2004 рр.. Завальний В.П. продовжив удосконалювати принципи лікування ортопедо-травматологічних хворих.
У 2004 р. відділення очолив д.мед.н., професор Полівода О.М. З його ініціативи була проведена капітальна реконструкція відділення з виділенням окремого операційного блоку, добре оснащених післяопераційних палат інтенсивного спостереження , достатньої кількості палат підвищеної комфортності, підрозділу відновного лікування обладнаного сучасною апаратурою.
Починаючи з 2004 р. у відділенні були широко впроваджені операції тотального ендопротезування колінних і кульшових суглобів (Полівода О.М., Горшков В.К.). Щорічно виконується понад 120 імплантацій штучних суглобів сучасних конструкцій. Вперше на Півдні Україні виконано тотально двостороннє ендопротезування кульшових суглобів у ході однієї операції, упроваджені малоінвазівні методики діагностікі та лікування суглобів.
У 2006 р. на базі відділення відкрито Обласний Центр патології суглобів і ендопротезування.
Центр оснащений сучасним медичним обладнанням (рентгенапарат з ЕОП, артроскопічна стійка, набори ендопротезів та інструментарій для їх установки провідних світових фірм-виробників (Zimmer-Biomet, Beznoska, Evolutis, Mathys, Lima, Smith&Nephew) системи для установки інтрамедулярних стрижнів з блокуючими гвинтами та ін.). Створено новий операційний блок з підвищеними санітарно-гігієнічними вимогами (боксовою системою, ламінарним потоком повітря після попереднього очищення та ін.) для проведення сучасних високотехнологічних втручань на суглобах.
Таким чином, відділення має окремі операційні блоки з ургентним і плановим залами, що дає можлівість проводити 2-3 оперативних втручання одночасно.
Основні напрямки діяльності відділення та Центру:
Одним з пріоритетних напрямків роботи відділення слід назвати використання малоінвазивних ортопедо-травматологічних втручань. Так, при патології колінного і плечового суглобів використовуються артроскопічні методики, при важких багатоосколкових діафізарних переломах застосовуються спеціальні металоконструкції для введення через проколи шкіри, а при захворюваннях хребта – пункційна вертебропластика під контролем ЕОПа.
З 2008 р. важливою спеціалізацією відділення є розробка та впровадження сучасних, в тому числі, малоінвазивних методик лікування травми і захворювань стопи (Полівода О.М., Новосьолов І.А., Грабовський Г.Б.), а також хірургічних методик відновного лікування хворих з патологією великих суглобів і хребта (Полівода О.М., Щербина І.Є., Скрипка О.П.).
На сьогоднішній день в травматологічному відділенні ОКЛ впроваджені сучасні методики екстреної допомоги хворим літнього віку з тяжкою травмою скелета (Полівода О.М., Чабаненко Д.С., Горшков В.К.). Це обумовлено наявністю в клініці фахівців будь-якого медичного профілю, наявністю сучасної діагностичної та лікувальної апаратури, в тому числі і спеціальних пристроїв для остеосинтезу переломів крихкої остеопоротичної кістки.
В військовий час у відділенні широко використовується VAC-терапія- застосування негативного тиску для очищення ранової поверхні та прискорення загоєння при лікуванні постраждалих з мінно-вибуховою травмою (МВТ).
Щорічно у відділенні проходять лікування близько 1500 хворих і виконується більше 1100 хірургічних втручань. Лікарі відділення пройшли стажування в спеціалізованих медичних центрах Німеччини, Австрії, Франції, США, Великобританії, Бельгії та підвищення професійної майстерності у провідних клініках України.
Майбутнє відділення пов’язано з іменами молодих співробітників: Пацалюк Е.М., Сілкін С.А., Гузенко О.А., Пухкан Г.В.
Головною гордістю відділення є високопрофесійний колектив лікарів, реабілітологів, сестер і молодшого медперсоналу. Потрапляючи в їх дбайливі руки, хворі відчувають себе гранично захищеними, з упевненістю в своє одужання. Високий професіоналізм, чуйність, милосердя, співчуття – це роками вироблений стиль роботи відділення.
ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
Заслужений лікар України, професор, доктор мед.наук, лікар ортопед-травматолог вищої категорії.
Ортопед-травматолог екстреної допомоги
Ортопед-травматолог екстреної допомоги
Ортопед-травматолог екстреної допомоги
Старший ординатор
Ортопед-травматолог
Ортопед-травматолог екстреної допомоги
Ортопед-травматолог
Ортопед-травматолог екстреної допомоги
Ортопед-травматолог
Ортопед-травматолог
©2023 КНП ООКЛ