Департамент кіберполіції України презентував новий проєкт «BRAMA. Онлайн варта України», який має на меті об’єднання небайдужих громадян для боротьби з дезінформацією, російською пропагандою та фейковими або проросійськими ресурсами в Інтернеті. У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України та поширенням ворогом неправдивої інформації в Інтернеті, виникла гостра потреба у популяризації цього проєкту. Департамент кіберполіції закликає громадян долучитися до ініціативи,…
Громадська організація “Зв’язок”, у партнерстві з UNICEF в Україні, реалізує важливий проект, спрямований на підтримку соціального сектору в Одеській та Миколаївській областях. Цей проект передбачає надання психологічної допомоги, соціально-психологічної підтримки, гендерно-обумовленого насильства та інших послуг. З листопада 2023 року в рамках проекту UNICEF проводяться навчання для спеціалістів соціальної сфери та психологів за напрямками ментального здоров’я, соціально-психологічної підтримки та гендерного насильства.…
Преамбула (цінності) Цією Антикорупційною програмою (далі – Програма)1 Комунальне некомерційне підприємство “Одеська обласна клінічна лікарня” Одеської обласної ради (далі – Підприємство), усвідомлюючи відповідальність за утвердження цінностей верховенства права та доброчесності, прагнучи забезпечувати свій сталий розвиток, дбаючи про власну ділову репутацію, для заохочення використання добросовісної комерційної практики, а також в інтересах, зокрема, але не виключно, своїх засновників, працівників, ділових партнерів, клієнтів…
Витратні матеріали, медичні вироби і харчові продукти для спеціального дієтичного споживання, отримані за кошти державного і місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної…
Що таке ментальне здоров’я? Це психічне здоров’я, духовне чи душевне і відповідно до визначення Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я це – стан благополуччя, при якому людина, може реалізувати свій власний потенціал протистояти звичайним життєвим стресам продуктивною плідною роботою, а також робити внесок у життя своєї спільності. Наразі війна, та людей з проблемами ментального здоров’я набагато збільшилося. Постійний стрес, обстріли, повітряні тривоги…
Для ветеранів та цивільних запустили новий інформаційно-аналітичний проєкт“Спектри”, який сприятиме поверненню військових до цивільного життя.Цикл програм запустив Український ветеранський фонд разом з Мілітарним.Мета проєкту — надати ветеранам платформу для обміну досвідом та ідеями, щодопоможуть їм у реінтеграції до цивільного життя, а також створити місток міжветеранами й суспільством через серію глибоких інтерв’ю, освітній контент, майстеркласи та інтерактивні сесії.Ведуча проєкту “Спектри” —…
Хочете, аби медичний сервіс в Україні був якіснішим і зручнішим? Розкажітьнам про свій досвід взаємодії з системою охорони здоров‘я.Міністерство охорони здоров‘я України спільно з Проектом USAID “Підтримкареформи охорони здоров‘я” запускають всеукраїнське опитування “Голоспацієнтів”, аби дізнатися, як ви сприймаєте і ставитесь до змін в українськіймедицині.👉 Анкета опитування https://bit.ly/3TC8fo0. Будь ласка, приділіть їй декількахвилин. Від ваших відповідей залежить те, якою буде система…
6 березня Український ветеранський фонд Мінветеранів починає відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу “Варто почати власну справу”. За умовами конкурсу, на започаткування чи розвиток власної справи можна отримати від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень. Подавати заявки на фінансування проєктів можуть: ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які зареєстровані…
Інформація сьогодні має дуже важливе значення, особливо, якщо подається з офіційних та перевірених джерел. Мешканці нашої області завжди можуть бути в курсі суспільно-важливих регіональних подій та екстрених повідомлень завдяки офіційним джерелам які доступні за наступними посиланнями та…
Робочий колектив Одеської Обласної Клінічної Лікарні та Одеського Обласного Центру Телемедицини щиро вітає всіх із Новим роком. У цей важливий час хочемо висловити вам свою глибоку підтримку та надію. Нехай ці святкові дні приносять вам тепло та відпочинок, а наша єдність стане джерелом сили та віри у краще майбутнє. З Новим роком вас, наші герої, які залишаються в медичних закладах…
Телемедицина – це спосіб отримати медичну допомогу або консультацію від лікаря за допомогою комп’ютера, смартфона або інших пристроїв, які підключені до Інтернету. Така медична консультація може бути зручною, особливо коли важко дістатися до лікаря особисто, особливо в умовах війни. Використовувати засоби телекомунікації можуть і лікарі для консультування з іншими лікарями-спеціалістами щодо встановлення діагнозу та призначення лікування. Низка пакетів послуг Програми…
Станом на 11.08.2023 внаслідок війни загинули 499 дітей, 1097 отримали поранення. Водночас засоби масової інформації періодично повідомляють про незаконну депортацію сотень тисяч українських дітей в Росію. Секретаріат Уповноваженого реагує на всі звернення громадян з питань розшуку, повернення депортованих дітей та скеровує відповідну інформацію до правоохоронних органів й установ, зокрема, до Офісу Генерального прокурора для перевірки та вжиття заходів реагування.Так, звернувшись…
“Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоровь’я України” від 19.04.2023 № 04-09/19/2144/1753/23.…
Ми працюємо, аби надавати вам актуальну та доказову інформацію про імунопрофілактику. Ми прагнемо, аби українці менше хворіли й довше жили. І ви можете допомогти нам досягнути цієї мети. Як саме? Вакцинуймось, бо ми того варті!…
…
Лікарі Одеської обласної клінічної лікарні за рік війни провели понад 14 000 хірургічних втручань, в тому числі пораненим військовим після ведення бойових дій.Незважаючи на воєнний час, лікарня не збавляла темпів надання високоспеціалізованої медичної допомоги третинного рівня населенню Одещини, внутрішньо переміщеним особам та військовослужбовцям.Протягом минулого року медичний заклад пролікував більше 30 000 пацієнтів в стаціонарних умовах.Детальніше про роботу лікарні – у…
Стрес — це природна реакція на труднощі й загрози. Помірний стрес зазвичай не спричиняє проблем. Утім в разі серйозних потрясінь люди, які проживають тривалий стрес, можуть мати проблеми з психічним та фізичним здоров’ям. Хороша новина в тому, що стрес можна подолати. У більшості випадків у цьому допомагають навички самодопомоги та турботи про себе. Якщо йдеться про друге, то відчутно покращити…
…
Правда: Усі хворі з інсультом якомога швидше мають бути доправлені до лікарні, де можуть отримати необхідну допомогу. Ситуації, коли перевезення в умовах “швидкої” може погіршити стан здоров’я пацієнта, трапляються дуже рідко. Якщо пацієнт знаходиться у погано оснащеній лікарні, слід порівняти ризики транспортування і ризики лікування у лікарні, де немає належних ресурсів (спеціалісти, томограф, лабораторія тощо). Правда: Усім пацієнтам, які перенесли…
Від початку повномасштабного вторгнення система медицини катастроф працює із посиленим навантаженням. Проте, як і раніше, бригади «швидкої» виїжджають рятувати життя пацієнта у невідкладних станах, і в таких випадках багато залежить від оперативності надання допомоги. Перелік підстав, коли бригада за рішенням диспетчера виїжджає на виклик, визначений наказом МОЗ № 583 від 26.03.2021. До симптомів, що вимагають невідкладного втручання медиків належать: Головне пам’ятати, «швидка»…
З метою висвітлення досвіду випускників медичних коледжів щодо подальшої роботи у лікувально-профілактичних закладах області, перевагах у працевлаштуванні у закладах охорони здоров’я Одеської області та обговорення можливостей, які надають медичні коледжі для подальшої успішної роботи у лікувальній сфері, 3 лютого 2023 року об 11:00 відбудеться форум «Здорова нація – квітуча країна» за участю викладачів, студентів медичних коледжів області та працівників закладів…
Антибіотик – серйозний рецептурний лікарський засіб, який має призначатися виключно лікарем. Тільки лікар може визначити доцільність прийому антибіотика, підібрати ефективну діючу речовину, дозування та режим прийому препарату. Самопризначення та безконтрольне вживання антибіотиків може не лише зашкодити здоровʼю людини, але й стимулює розвиток глобальної проблеми – антибіотикорезистентності, внаслідок якої бактерії набувають стійкості до лікування. Це може призвести до того, що інфекційні…
Програма реімбурсації «Доступні ліки» постійно розширюється новими препаратами, і станом на січень місяць 2022 року по програмі відшкодовується (безоплатно або з доплатою) вартість препаратів: Як отримати безоплатні ліки? Покрокова інструкція Вартість ліків повністю або частково оплачує держава. Як отримати електронний рецепт на “Доступні ліки”? З 1 квітня 2019 року ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати за електронним рецептом, виписаним лікарем…
Якщо ви, перебуваючи за кордоном, лікувалися або ж виїхали за кордон для продовження лікування, ви можете звернутись до свого сімейного чи лікуючого лікаря, і на підставі наданих іноземних медичних документів з нотаріальним перекладом лікар сформує вам медичний висновок про тимчасову непрацездатність (МВТН). Українці можуть звертатися до лікаря, перебуваючи ще за кордоном, або по поверненню в Україну. У будь-якому разі мають…
В Україні продовжує діяти програма «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти можуть отримувати необхідні ліки безоплатно або з невеликою доплатою. Знайти аптеку з «доступними ліками» допоможе оператор контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів – безоплатні. Аптеки, які беруть участь у програмі реімбурсації, можна впізнати візуально. Вони мають на дверях наліпку «Тут є “Доступні ліки”», а…
Інформуємо, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №2 від 12 січня 2022 р. “Про деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я”, розмір нарахованої заробітної плати медичним працівникам закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлюється у межах фонду оплати праці на 2022 рік: – на рівні не менше 20 000…
Кожна людина хоче вилікуватися від своїх недуг. Люди, які страждають від діабету, тепер мають дуже велику надію завдяки 3D-друку. У Польщі вчені з Фонду досліджень і розвитку науки створили повноцінну підшлункову залозу з кровоносними судинами на 3D-принтері. Вони зібрали частинки підшлункової залози тварин і обробили їх біострумом, щоб тимчасово зберегти життя клітин. Потім стовбурові клітини поміщаються в цілісний орган використовуючи…
Австрійські вчені заявили про прорив в галузі ортопедії: вони представили новітню технологію, завдяки якій змогли на 3D-принтері надрукувати кістки, з життєздатними клітинами людини. Найцікавіше, що технологія, яку придумали біоінженери, дозволяє на основі клітинних суспензій друкувати кістки за індивідуальними розрахунками за лічені хвилини. Матеріал, представлений ними, твердне моментально при зануренні у воду. За словами Имана Рухані, який був керівником групи вчених,…
Інженери з США створили нову розробку – перший переносний пристрій, який контролює серцево-судинні сигнали та ряд біохімічних процесів організму одночасно. Даний пристрій являє собою тонкий шар еластичних полімерів, що кріпляться до шкіри. Винахід розміром з велику поштову марку розпізнає хімічні, фізичні та електрофізіологічні сигнали тіла. В пристрої вмонтований датчик кров’яного тиску, хімічний сенсор, який вимірює рівень молочної кислоти, кофеїну та…
В Одесі в рамках реалізації Міської цільової програми «Здоров’я» за рахунок коштів муніципального бюджету проводиться закупівля послуг з дорогої високотехнологічної діагностиці – комп’ютерної томографії (КТ) та магнітно-резонансної томографії (МРТ). Томографія проводиться при госпіталізації всім пацієнтам з політравмами, тромбоемболією легеневої артерії, судомним синдромом, захворюваннями грудної клітки і черевної порожнини, при яких даний вид досліджень входить в стандарт діагностики. У 2020 році…
Дотепер все ще залишається проблемою доступність всіх будівель і приміщень медичних закладів для осіб з інвалідністю. Для її вирішення потрібен час, якого немає. Зауважимо, що виконання цієї вимоги є обов’язковим, якщо заклад хоче укласти договір з НСЗУ про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій. Відповідно станом на сьогодні Національна служба здоров’я України відмовляє в укладанні таких договорів на 2021…
Національна служба здоров’я України уклала договори із 192 медзакладами на надання допомоги пацієнтам при гострому мозковому інсульті. Що таке інсульт? Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого розвивається пошкодження частини головного мозку. Через обмеження чи припинення постачання крові, клітини мозку починають відмирати зі швидкістю 2 мільйони нейронів щохвилини. Лише за годину мозок може втратити 120 мільйонів нейронів та постаріти…
П’ять питань про електронне направлення. Роз’яснення НСЗУ 06.02.21 I. Хто виписує електронне направлення пацієнту на призначені лікуючим лікарем обстеження? Логіка проста. Електронне направлення виписує той лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу, а саме: сімейний лікар, терапевт, педіатр. Або лікар, який надає спеціалізовану допомогу –…
У даний час фактично в усі галузі охорони здоров’я впроваджені інформаційні технології (ІТ). Завдяки цьому медицина набула сьогодні абсолютно нових рис. Гаджети, ноути та комп’ютери стали невід’ємною частиною нашого життя. Вони супроводжують нас усюди. Але іноді ми забуваємо про найголовніше, про збереження стану здоровья нашого зору. При виконанні елементарних правил можна якомога довше утримувати очі здоровішими. Проте, виконуючи ці прості…
Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що в Африці знову виявили вірус Ебола. Раніше повідомлялось, що в червні 2020 року поширення хвороби зупинили. Новий випадок захворювання зафіксували у місті Бутембо в Демократичній республіці Конго, яке було одним із епіцентрів поширення хвороби попереднього разу. Інфікована особа померла. Наразі відомо про понад 70 осіб, які контактували із цією людиною. “ВООЗ надає підтримку місцевим…
Електронні направлення на консультації до лікарів Результати пресбрифінгу НСЗУ 29.01.21 ✅ Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Електронні направлення виписує лікар первинки або лікуючий лікар. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутись на консультацію, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення. Так само не має…
Одеський Обласний Центр Телемедицини розробляє можливість онлайн запису на консультації та електронну чергу на візит до лікаря Одеської Обласної Клінічної Лікарні. Це надасть змогу будь-якому пацієнту записатися онлайн на зручний для нього та вільний для лікаря час, коли можна буде пройти онлайн консультацію за допомогою засобів телемедицини або зробити візит до лікаря-консультанта обласної лікарні. Для користування онлайн записом потрібно буде…
До програми “Доступні ліки” було внесено нові препарати для лікування ССЗ (серцево-судинних захворювань). За ініціативою Міністерства охорони здоров’я України Кабінет Міністрів України внес зміни до переліку лікарських засобів, вартість яких повністю або частково відшкодовується за Програмою “Доступні ліки”, додавши 3 нових препарати. Про це заявила перша заступниця Міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як: “З огляду на значне поширення неінфекційних хвороб, серед…
Ці технології широко застосовуються в першу чергу для навчання лікарів. Перший такий досвід був отриманий в 2014 році, коли відомий хірург-новатор Шафи Ахмед (Shafi Ahmed) транслював одну з операцій в Google Glass для 13 тис. студентів: спостерігаючи за процесом своїми очима в режимі реального часу, вони могли навіть задавати лікарям питання. Доцільність такого підходу в тому, що студенти можуть відпрацьовувати…
В наші дні медицина йде у крок з розвитком ІТ-технологій. З самого початку появи інформаційних технологій вони почали впроваджуватися в усіх сферах роботи, медицина не є винятком у цьому питанні. Передумови для надання високотехнологічної медичної допомоги з’явилися лише в минулому році, багато в чому завдяки змінам в законодавстві, які зняли ряд бар’єрів для операторів телемедицини та розробників інтелектуального медичного ПО.…
Лікувати не хворобу, а пацієнта – до цього спрямовує лікарів пацієнт-орієнтована модель у сімейній медицині, яка будується на довготривалих взаєминах між лікарем та пацієнтом. Ці взаємини не обмежуються окремим епізодом захворювання. Вони створюються та міцніють в процесі спілкування лікаря та пацієнта упродовж тривалого проміжку життя. 8 принципів пацієнт-орієнтованої моделі: Джерело: НСЗУ України…
27 вересня 2019 року в Києві пройшла наукова конференція LipoGems – «Сучасні технології в регенеративної медицини. Використання жирової тканини в ортопедії і травматології ». Це була фантастична зустріч друзів і соратників по регенераторной медицині. На зустрічі було представлено і продемонстровано в дії нове медичне обладнання в ортопедії і травматології від колег з Європи та США. Такі сучасні технології допоможуть в…
20 березня 2020 року в Україні було введено режим карантину. І це не зпроста, так як саме режим самоізоляції дозволяє запобігти розповсюдженню коронавірусу COVID-19. Тому треба серйозно віднестися до цього дуже простого запобіжного заходу! Міністерство Охорони Здоров`я України підготувало основні рекомендаці для осіб з підозрою або коронавірус COVID-19, які перебувають вдома у самоізоляції I. Залишайтеся вдома, окрім ситуацій, коли потребуєте…