ПРО ЛІКАРНЮ

   В регіональній системі охорони здоров’я КНП «Одеська обласна клінічна лікарня» ООР» займає чільне місце, утримуючи позицію провідного центру спеціалізованої медичної допомоги за 26-ма профілями. Особливе значення управлінням охорони здоров’я надається програмам «Лікування та профілактика серцево-судинних та цереброваскулярних  захворювань», «Трансплантації нирки», «Репродуктивного здоров’я нації» та інше.

     40 років потому було завершено будівництво та введено в експлуатацію медичний комплекс загальною площею майже  70 тис. кв.м., сьогодні це надсучасний багатопрофільний лікувально-діагностичний комплекс спеціалізованої медичної допомоги населенню Одеського регіону КНП «Одеська обласна клінічна лікарня» ООР».

     Більш як 2,5 тис. працівників лікарні надають цілодобову спеціалізовану медичну допомогу з загальної хірургії, судинної та торакальної хірургії, малоінвазивної хірургії, гастроентерології, травматології, кардіології, офтальмології, отоларингології, пульмонології, ендокринології, гематології, неврології, акушерства, гінекології та ін. спеціальностей.

     Ліжковий фонд лікарні складає 1000 ліжок. 7% ліжок – це ліжка відділень інтенсивної терапії.

     Щороку стаціонарну допомогу у лікарні отримують близько 36 тис. пацієнтів. В 25 операційних залах  виконується  біля 16 тис. оперативних втручань на головному мозку, органах грудної і черевної порожнини на серці, нирках, крупних судинах. Фахівці лікарні мають великий досвід з трансплантації нирок та суглобів.

     В обласному перинатальному центрі щорічно народжуються близько 3х тис. дітей.

     Стратегія розвитку лікарні базується на раціональному  використанні наявної інфраструктури, кадрового потенціалу, впровадженні новітніх технологій на рівні сучасних світових стандартів. Науково-практичні центри стали школою передового досвіду для всієї країни. Добре відомі в регіоні, Україні та за її межами успіхи серцево-судинної хірургії та трансплантології, успіхи в розробці та впровадженні новітніх технологій в ортопедії, ендопротезуванні, мікрохірургії ока та ін. Лікарня є медичною базою з академічної науки та фундаментальних досліджень сумісно з університетськими та академічними установами, науково-дослідними інституціями.    

     Медична допомога  в ЗОЗ проводиться на основі галузевих стандартів, уніфікованих клінічних протоколів надання медичної допомоги, примірних табелів матеріально-технічного оснащення, інших чинних нормативно-правових актів та міжнародних рекомендацій, які регулюють сферу надання медичних послуг, цілодобово працює відділення невідкладних станів, де в режимі 24\7 доступне проведення  комп’ютерної томографії, рентгенографії, УЗД з доплерографією, всі  види лабораторних обстежень, фіброгастродуоденографії та інш. Цілодобово надають допомогу: хірургічна, акушерсько-гінекологічна служби, відділення реанімації та інтенсивної терапії,  медична допомога після  ДТП  пацієнтам  з політравмою та при інших загрозливих  станах.

     Обласна клінічна лікарня є флагманом Одеської охорони здоров’я за своїми масштабами, обсягом і рівнем виконуваної роботи. Завдяки своєму професіоналізму і багаторічному досвіду більшість завідувачів відділення є експертами Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації. Втілюючи в життя програму  Президента України  з реформуванням охорони здоров’я, Одеська обласна державна адміністрація  і обласний департамент охорони здоров’я, активно працюють над регіональними програмами підвищення якості медичного обслуговування мешканців Одеської області.                               

     У 2023 році в рамках виконання інфраструктурного етапу медичної реформи, створення спроможної мережі лікарень, місце надкластерної лікарні гідно посяде КНП «ООКЛ» ООР. Так, за для  відповідності вимогам надкластерних лікарень  обласним бюджетом на 2023 рік передбачено придбання сучасного електроенцефалографу для всіх нейродіагностичних досліджень, що  дозволить  забезпечити  виконання стандарту обстеження пацієнтів з епілепсією та судомами іншого походження, пухлинами головного мозку, черепно- мозковими травмами, запальними процесами головного мозку, судинною патологією головного мозку; ЛОР комбайну  для диференційної діагностики та вирішення тактики лікування, особливо у військовий час, для пацієнтів з контузією, постраждалих в наслідок вибухів та ракетних ударів, обстеження та діагностики порушень слуху, захворювань середнього та внутрішнього вуха, носа, глотки, гортані; та  обладнання ендоскопічної візуалізації для малоінвазивних операцій.

     Низький уклін волонтерам, благодійним фондам і громадським організаціям, за небайдужість і надзвичайно важливу підтримку, як необхідними ліками, так і медичними меблями та надсучасним обладнанням. Одеська обласна клінічна лікарня, завдяки неймовірним зусиллям громадськості отримала стіл операційний, монітори пацієнта, ліжка лікарняні, апарат УЗД ,С-Арку, електрохірургічний генератор та генератори дизельні, для безперервної роботи в умовах війни.

     Однак, не стіни і не сучасне обладнання дають надію людям, які потребують медичної допомоги. Повсякденна відповідальність за підтримання міцного авторитету  обласної клінічної лікарні лежить на плечах колективу –  лікарях, медичних сестрах,  молодших медичних працівниках, працівниках фінансово-юридичних служб, робітниках технічних підрозділів.

     Колектив лікарні — це  більше ніж 2500 співробітників, основу якого складають висококваліфіковані медичні працівники: 530 лікарів, 920 медичних сестер,  молодшого медичного персоналу 607 чол, інші спеціалісти з не медичною освітою 24 чол, інший персонал –462 особи. Відзначимо, що колектив Одеської обласної лікарні нараховує 8 лікарів, які мають звання Доктора наук,  52 Кандидата медичних наук, 278 лікарів вищої категорії та 16  Заслужених лікарів України.

     КНП «Одеська обласна клінічна лікарня» обласної ради — визнаний та авторитетний високоспеціалізований лікувально-профілактичний заклад Одеського регіону й України, успіхи в діагностиці та лікуванні якого надихають талановитий і згуртований колектив на подальші звершення — повертати людям якість життя.

Кваліфікований медичний персонал володіє складними діагностичними і лікувальними технологіями за профілями:

 • комп ‘ютерна та магнитно-резонансна діагностика;
 • універсальна лабораторна діагностика, у т.ч. ПЛР – лабораторія;
 • регіональна ультразвукова та агіографічна діагностика, у т.ч. судин серця і головного мозку;
 • кардіологія, кардіоангіопластика, кардіохірургія, в т.ч. хірургічне лікування  аритмій;
 • неврологія, нейроангіохірургія, нейрохірургія;
 • судинна хірургія, мікрохірургія;
 • гастроентерологія,  малоінвазивна гастрохірургія;
 • нефрологія, урологія, літотрипсія, перитоніальний  діаліз, трансплантація нирки;
 • пульмонологія, алергологія, торакальная хірургія;
 • ендокрінологія, ендокринна хірургія;
 • травматологія, ортопедія, трансплантація суглобів, артроскопічна хірургія;
 • офтальмологічна хірургія;
 • отоларингологічна хірургія, сурдологія;
 • гематологія;
 • планування сім’ї, реконструктивна гінекологія, перинатальні технології.

     Щорічно в лікарні навчаються до 70-ти лікарів-інтернів. Відповідно до сучасних стандартів медичної допомоги в лікарні діє система  контролю якості  лікувально-діагностичного процесу та захисту прав пацієнтів.

     2023 рік – 40- річчя існування  Одеської обласної клінічної лікарні на новій базі, спонукає до осмислення досягнутих результатів та реалізації нових планів, в контексті реформування системи охорони здоров’я за державною програмою Уряду. У колективу немає сумніву, що Одеська обласна клінічна лікарня  забезпечить на гідному рівні високоспеціалізовану медичну допомогу для мешканців Одеської області і півдня країни в перспективі формування єдиного медичного простору з новою інфраструктурою  охорони здоров’я України і гідно триматиме звання надсучасного надкластерного закладу в спроможній мережі Одеської області.