Австрійські вчені заявили про прорив в галузі ортопедії: вони представили новітню технологію, завдяки якій змогли на 3D-принтері надрукувати кістки, з життєздатними клітинами людини.
Найцікавіше, що технологія, яку придумали біоінженери, дозволяє на основі клітинних суспензій друкувати кістки за індивідуальними розрахунками за лічені хвилини. Матеріал, представлений ними, твердне моментально при зануренні у воду. За словами Имана Рухані, який був керівником групи вчених, що працюють над проектом, вони взяли за основу вже наявну в світі технологію 3D-друку кісток. Але вперше змогли створити кістки з використанням не тільки штучних матеріалів, але і живих клітин. Це зменшує в рази ризик відторгнення їх людським тілом, тканини не містять шкідливі хімічні речовини і не випромінюють радіацію.
Фактично, сказав він, винайдена в Австралії технологія – унікальна. Вона в майбутньому дозволить створювати структуру необхідних параметрів, точно імітує живу кісткову тканину. Це допоможе “реставрувати” травмовані або “з’їдені” раком кісток людини.В даний час подібні замінники кісток виготовляються в спеціальних лабораторіях, які оснащені високотемпературними печами з використанням токсичних хімічних речовин.
Нова технологія дозволяє створювати кісткові структури при кімнатній температурі. Тобто, нова методологія мобільна. Для неї необхідні тільки спеціальні “чорнило” з фосфату кальцію та інших мінералів. Вона ж, за словами розробників, дозволяє шприцом заповнювати пошкоджені порожнини кістки людини, в яких залишилися живі клітини.
Один з учасників дослідницької групи Крістофер Кіліан зазначив, що технологія дозволяє направити “розумні” чорнило безпосередньо до місця, де є проблема і всередині тіла змоделювати костеобразную структуру, яка відразу приживеться, так як буде містити не тільки живі клітини, а й судини. Раніше прорив в області 3D-друку зробили біоінженери з Нідерландів і Швейцарії. Вони придумали надшвидкісну методику створення фрагментів тканин клапана серця людини і стегнової кістки. Дана методика, заявили вони, дозволить в перспективі створювати індивідуальні імпланти для людей, які страждають рядом серйозних захворювань.
Адміністрація.