АНЕСТЕЗІОЛОГІЯ

      Відділення анестезіології в обласній лікарні існує з 1961 року. За цей час його завідувачами були О.Г.Ситник, Л.А.Нестеренко, Ю.О.Євтєєв, О.Ю.Каташинський та В.К.Горшков, який являється завідувачем по теперішній час.

     Відділення  надає планову та ургентну допомогу цілодобово. Вона надається у 29 операційних залах хворим усіх вікових категорій, забезпечуючи постійний динамічний контроль за життєвоважливими функціями організму. Щорічно кількість та якість анестезій збільшується

     За роки існування напрямки розвитку  відділення розширилися, у зв’язку з пандемією COVID-19  з 2020 року та з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну з 2022 року.

     За цей період майже всі співробітники відділення пройшли майстер-класи та тематичні удоскoналення, такі як екстрені протоколи BLUE, FAST, FATE під контролем ультразвуку, що дають змогу зменшити навантаження з рентгенологічного відділення та зменшити час для надання необхідної (екстреної) допомоги.

     Були освоєні практичні навички з використання відеоларингоскопу (такі, як Airtraq), бронхоскопу задля забезпечення прохідності дихальних шляхів при передбачувані важкої інтубації, що значно зменшило кількість невдалих інтубацій.

     За останні роки було активно  впроваджено та вдосконалено різні методики провідникової анестезії під ультразвуковим контролем та використанням стимулятору нервів, що дозволило вдало комбінувати різні види анестезії.

     Також, впроваджено подовжену провідникову анестезію для більш комфортного стану пацієнтів у післяопераційному періоді. Це дає можливість ранньої реабілітації та активізації пацієнтів.

     Відділення є базою для кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та післядипломної підготовки Одеського Національного Медичного Університету, співробітники якої, спільно з лікарями КНП «ООКЛ» ООР, проводять активну наукову роботу.

Горшков Вадим Корнілійович

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ АНЕСТЕЗІОЛОГІЇ