ВІДДІЛЕННЯ НОВОНАРОДЖЕНИХ

     У відділенні новонароджених діти перебувають з перших годин життя до виписки із пологового будинку. Пріоритетом відділення є спільне перебування матері та дитини, доброзичливе відношення, створення максимально комфортних умов для успішної ранньої адаптації малюків.

      З перших хвилин життя діти знаходяться під пильним спостереженням кваліфікованих лікарів-неонатологів і медичних сестер, що дозволяє своєчасно виявити будь-які порушення адаптаціі новонородженого та запобігти погіршенню його стану. Основні завдання ввдділення: -надання кваліфікованої допомоги новонародженим у пологовій залі; цілодобове спостереження за дітьми; планова та екстренна допомога при порушеннях ранньої алаптації. Велика увага надається навчанню матерів та родини щодо догляду за дитиною та грудному вигодовуванню.

      Спеціалісти відділення є прихильниками м’якої, фізіологічної адаптації новонароджених до навколишнього середовища, а саме: підтримання теплового ланцюжку, необмеженний контакт “шкіра до шкіри” відразу після народження, у тому числі і після кесаревого розтину (за бажанням родини- контакт з батьком); раннє перше прикладаннє до груді та грудне вигодовування за вимогою дитини. Всі співробітники відділення активно підтримують грудне вигодовування, постійно розвиваються в цьому напрямку і свій досвід передають матерям не тільки в перинатальному центрі, а і за його межами. Після виписки матері завжди можуть звернутися до нас за допогою, якщо дома трапляються труднощі грудного вигодовування. Контактні телефони відділення, зав.відділенням надаються кожній мамі разом з пам’ятками по догляду за дитиною.

     Особлива увага у відділенні надається мінімальному використанню діагностичних і медикаментозних втручань при обстеженні та лікуванні новонароджених. Повний спектр педіатричної допомоги, окрім щоденних профілактичних оглядів, включає:

  • профілактику кровотечі у новонародженого введенням вітК1 в перші години життя; 
  • визначення концентраціі кисню в крові для виявлення тяжких вроджених вад серця;
  • розширений скринінг на 21 генетичне та спадкове захворювання; 
  • проведення аудіометрії для своєчасної діагностики порушень слуху у немовлят; 
  • щеплення проти туберкульозу та гепатиту В.

      Комплексне ультразвукове обстеження включає- УЗД мозку, серця, органів черевної порожнини, тазостегнових суглобів. При необхідності проводиться рентгенологічне обстеження, а також залучаються до консультаціїї вузькі спеціалісти- невролог, окуліст, хірург, кардіолог, дерматолог. Допомога надається в цілодобовому режимі без вихідних. Виписка також здійснюється без вихідних в зручний для кожної родини час. При неускладнених пологах з фізіологічним перебігом адаптації виписка відбувається через 2-3 доби, після кесаревого розтину- 4-5 днів. Якщо стан новонародженого потребує подальшого стаціонарного спостереження чи лікування, дитина разом з матір’ю залишається в перинатальному центрі до повного одужання.

Луценко Ольга Савівна

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ НОВОНАРОДЖЕНИХ