ТРАНСФУЗІОЛОГія

     Основне завдання відділення трансфузіології полягає в забезпеченні обласної лікарні і обласного пологового будинку компонентами і препаратами крові.

     З 1983р. по 1988 роки проводилась заготівля та переливання цільної консервованої крові.

     В 1988 р. з метою раціонального використання вживання консервованої крові поступилося місцем використанню компонентів і препаратів крові (компонентна  гемотерапія). З того часу вся заготовлена кров у відділенні переробляється на  компоненти.

     В 2005 р. введена обов’язкова 6-місячна карантинізація всієї заготовленої донорської  плазми, що підвищило рівень інфекційної безпеки донорської  крові.

     В 2006р. у відділенні запровадили програму активного плазмодонорства, що є частиною концепції «Безпечне материнство». Одним з напрямків по залученню населення до участі  у донорстві  крові є активна співпраця з донорами Одеського припортового заводу та порту «Південний».

     З перших днів війни відділення трансфузіології працює в звичайному режимі. Ми дякуємо всім   Донорам, які  віддають кров для порятунку життя та  здоров’я, як  військових, так і цивільних громадян.

Черній Лариса Геннадіївна

ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯМ ТРАНСФУЗІОЛОГІЇ