ЦЕНТР ПЛАНОВОЇ ТА ЕКТРЕНОЇ АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ

     Центр екстренної та планово-консультативної акушерсько-гінекологічної допомоги розпочав свою діяльність у липні 1998 року відповідно до наказу № 309 Управління охорони здоровʼя «Про організацію Центру невідкладної допомоги жінкам».
     Основним завданням «Центру» – є зниження летальності серед пацієнток з акушерсько-гінекологічними захворюваннями до мінімуму. Для досягнення цього завдання «Центр» працює у п’яти основних напрямках:

  • Екстрена акушерсько-гінекологічна допомога;
  • Планово-консультативна допомога;
  • Дистанційний динамічний моніторинг стану вагітних жінок, що належать до групи «високого ризику»;
  • Робота бригад в акушерсько-гінекологічній службі ОКБ та перинатальному центрі керівництвом відповідальних лікарів (включаючи виїзди);

     Організаційно-методична робота. Центр оснащений двома реанімабілями та здійснює виїзди до лікувальних закладів міста та області. За рахунок цих виїздів було врятовано багато жінок. Основною причиною виїздів є акушерські кровотечі, які становлять 36% від загальної кількості виїздів. Лікарями Центру виконується чимало складних операцій як в місті Одеса, так і в районах області. Другою причиною викликів є екстагенітальна патологія у вагітних, яка становить 31% від загальної кількості викликів. Бригади Центру також здійснюють транспортування пацієнтів у реанімобілі до міста Києва на 4-й рівень надання медичної допомоги за необхідності.

Петрових Сергій Іванович

ЗАВІДУВАЧ ЦЕНТРА ПЛАНОВОЇ ТА ЕКТРЕНОЇ АКУШЕРСЬКО-ГІНЕКОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ