Обласний центр телемедицини

     Одеська область першою серед регіонів України створила вертикально інтегровану систему телемедичних консультацій, в яку залучені 93 медичні заклади Одеської області – від амбулаторій сімейної практики, центральних районних лікарень до  високоспеціалізованих обласних лікарень.

     В деякій мірі сміливі ідеї, фантазії та бажання, як саме повинна виглядати сучасна медицина, вдалося реалізувати на базі Одеської обласної клінічної лікарні. Саме успішним акордом впровадження інформаційних технологій в медичний процес Одещини стало побудова унікального, єдиного та першого в Україні  – ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ТЕЛЕМЕДИЦИНИ..

     На майданчику інформаційного-медичного простору центру відбуваються дистанційні процеси діджиталізації медичної допомоги регіону. Слід зазначити над проектом працює команда фахівців  IT індустрії та медичні співробітники.

     Обласний центр телемедицини запущено на новій сучасній інформаційно-медичній платформі, метою якої є організація електронного обміну даних про пацієнта між лікарями  для встановлення або уточнення діагнозу, вибору тактики лікування, отримання кваліфікованого висновку за результатами інструментального, лабораторного, функціонального та інших методів дослідження. На сьогодні центр телемедицини оброблює близько 50 телемедичних консультацій кожен день, найбільше запитань виникають до кардіологів, нейрохірургів, травматологів, пульмонологів, акушер-гінекологів. В системі телемедицни консультативну допомогу надають 152 лікаря консультанти за 21 спеціальністю.

    В складі Обласного центру телемедицини функціонує:

  • оперативно-диспетчерська служба Call-center, де оператори проводять обробку телемедичних запитів та перенаправляють їх на лікарів-консультантів, при цьому контролюють виконання заявки на телемедичне консультування та якість консультаційного висновку.
  • відділ IT-Support, який відповідає за організацією роботи телемедичної платформи, в цілодобовому режимі, пильнують та адмініструють технічні спеціалісти, які одночасно за своїми функціональними обов’язками являються й координаторами та кураторами для кожного лікаря медичного закладу Одеської області.

     Рух нашої команди повністю відповідає стратегії ключових посилів розвитку медичної реформи, за умови консолідації спільного плану з діями усіх експертів та гілок влади на найвищому рівні.

Тітор Ігор Русланович

ЗАВІДУВАЧ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО, ТЕЛЕМЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ