Обласний перенатальний центр

    Обласний перинатальний центр – це заклад ІІІ рівня надання акушерсько-гінекологічної допомоги, основна база навчання лікарів-інтернів та лікарів та курсах безперервного професійного навчання кафедри акушерства та гінекології Одеського національного медичного університету.

    Пологовий будинок був відкритий у 1983 році . З 1984 року відкрили пологово-операційне відділення і відбулись перші пологи.  За 40 років народилось більше 100 000 громадян України. Всі сучасні нові технології були запроваджені поступово у пологовому будинку. Спочатку були відремонтовані пологові зали на 1 роділлю та палати у післяпологовому відділенні. Був організований перший  пологовий зал для партнерських пологів в області. Партнери могли відвідувати породіль у палатах.

    У 2000 році пологовий будинок перший на півдні країни отримав почесне звання ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини» та був організований центр підтримки грудного вигодовування.

      У 2006 році пологовий будинок був реорганізований в  перинатальний центр  з наступними відділеннями: пологово-операційне відділення з індивідуальними 12 пологовими залами, окремий зал з обладнанням для прийому передчасних пологів «Колиска надії», післяпологове відділення з палатами на 1-4 породіллі, відділення новонароджених, відділення інтенсивної терапії та реанімації новонароджених. Були відкриті 2 відділення патології вагітності, одне з них відділення екстрагенітальної патології, відділення патології новонароджених для виходжування хворих та недоношених дітей, відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.

    Для надання невідкладної консультативної та лікувальної допомоги в регіоні був організований Центр екстреної та планово-консультативної допомоги, в якому цілодобово чергували лікарі вищої кваліфікаційної категорії, які надавали допомогу в районах області. За період роботи центру були  врятовані сотні життів жінкам та їх новонародженим.

 

Панашенко Тетяна Миколаївна

КЕРІВНИК ОБЛАСНОГО ПЕРИНАТАЛЬНОГО ЦЕНТРУ

Відділення новородженних

Центр планування сім'ї та репродукції людини у т.ч. МГК

Патологія новонароджених

Екстрагенітальні патології

Патології вагітності

Акушерське відділення спільного перебування матери та дитини

Пологово-операційне відділення

Центр планової та екстреної акушерсько-гінекологічної допомоги

Відділення інтенсивної терапії новонародженних

Анестезіологія та інтенсивна терапія для вагітних, роділь та породіль