Ендокринологічне відділення

Avatar

Петросян О.В.

Завідувач ендокринологічного відділення ООКЛ

Cover

На базі ЕВ виконано і захищено три кандидатських і одна докторська дисертації, виконано 3 монографії, впроваджено понад 50 нових діагностичних і лікувальних методик, понад 34 раціоналізаторських пропозицій, отримано ряд авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Обстеження та лікування ендокринологічних хворих проводиться у відповідності з затвердженими стандартами

Про відділення

Ендокринологічне відділення ООКЛВсі співробітники відділення є лікарями вищої категорії. Лікувальна, наукова та організаційна робота проводиться в тісній співпраці з колективом кафедри внутрішньої медицини №1 ОДМУ.

Основи ендокринологічної служби в Одесі заклав професор А.А. Окс. З 1969р на кафедрі розпочато викладання, а в 1990р офіційно встановлений курс ендокринології. З 1975 по 1991рр кафедрою завідувала професор Є.А. Грузіна. Впродовж означеного періоду науковці кафедри при безпосередній участі співробітників відділення і на базі відділення, розробляли питання патології серцево-судинної системи, патогенезу атеросклерозу та варіантів течії ІХС у хворих на цукровий діабет(ЦД), особливостей порушення імунної системи і використовування засобів неспецифічної терапії.

Крім цього проводилися оригінальні дослідження з вивчення порушень мікроциркуляції і методів їх коррекції (Генделека Г.Ф.). У 2000р кафедру очолив професор Поляков А. Є., котрий приділяв багато уваги питанням патогенезу і лікування метаболічного синдрому. З 2007р кафедрою завідує професор Карпенко Ю.І., під керівництвом якого організовано РЦКХ у роботі якого беруть безпосередю участь ендокринологи ЕВ з метою корекції вуглеводного обміну у хворих з ЦД і нормалізації функції у хворих з патологією щитовидної залози (ЩЗ).

На базі ЕВ виконано і захищено три кандидатських і одна докторська дисертації, виконано 3 монографії, впроваджено понад 50 нових діагностичних і лікувальних методик, понад 34 раціоналізаторських пропозицій, отримано ряд авторських свідоцтв і патентів на винаходи. Обстеження та лікування ендокринологічних хворих проводиться у відповідності з затвердженими стандартами.

Більше 10 років при відділенні працює «Школа самоконтролю діабету» для хворих на ЦД (куратор-доцент Перстньов О.І.), в якій пройшли навчання по індивідуальних планах понад 600 пацієнтів. Щорічно на базі ЕВ проводяться різноманітні заходи присвячені міжнародному Дню Діабету (доповіді, лекції, скринінг цукрового діабету у пацієнтів ОКЛ).

З історії гастротерапевтичного відділення. Завідувачі: Побережнюк М.П.(1972-85рр), Заживілова І.Л.( 1985-97рр). В 1999р було створено відділення гастроентерології з гастрохірургічними і гастротерапевтичними ліжками (зав.-Пустовойт П.І.). У 2007р, після реорганізації гастроентерологічного відділення, до складу ЕВ включені гастроентерологічні ліжка (зав. Петросян О.В.).

Ендокринологічне відділення ООКЛ

З 2000р в ОКЛ функціонує обласний гастроентерологічний центр, у роботі якого беруть безпосередню участь гастроентерологи ЕВ. Обстеження та лікування гастроентерологічних хворих проводиться у відповідності з затвердженими стандартами. Перспективними напрямами роботи є збереження і подальший розвиток взаємозв’язку сучасних терапевтичних методів лікування гастроентерологічних хворих і малоінвазивних методик (емболізація селезінкової артерії (явища гіперспленізму при захворюваннях печінки); зовнішнє дренування жовчних протоків (при захворюваннях великого дуоденального соска).

Лікарі відділення